Technologie 3D tisku

Technologie 3D tisku

Snažíme se držet krok i v otázkách moderních technologií. Určitě je důležité lidé kolem sebe informovat o tom, co jim může pomoci v jejich životě. Nebo aby se seznámili s novými technologiemi a pochopili, že nejsou pro ně tak nedosažitelné. Jednou z takových technologií je i 3D tisk.

Jak začít s 3D tiskem

Každým dnem děkujeme za to, že jsme se seznámili blíže s touto technologií. Při prvních krůčcích jsme zjistitli, že pořízení tiskárny není tak finančně náročné a ani není nijak složité tuto činnost zvládnout. Našli jsme mnoho využití 3D tisku v běžném životě, ale i pro firemní využití. Učíme i handicapované zvládnout tuto práci. Tiskárna jim doma nezabere tolik místa a může mu zajistit pracovní uplatnění.

  • využití 3D tisku pro výrobu reklamních předmětů
  • vytištění plastových součástek, které se těžko shánějí (kryty žaluzií a pod.)
  • materiál pro 3D tisk se vyrábí z recyklovatelných materiálů (kukuřičný škrob)
  • na internetu najdete nakreslené snad vše z běžného života, co lze 3D tiskárnou vyrobit

Během několika týdnů zjistíte, že 3D tisk není tak nezvládnutelnou technologií. Existuje mnoho videí na Youtube, které Vás tiskem od začátku provedou. Nemusíte se bát, že nezvládnete nakreslit výrobek, který chcete vytisknout. Skoro vše již nakreslili před Vámi. Vy jen soubor nahrajete do tiskárny a kontrolujete, aby při tisku nedošlo k chybě.

Děti budou 3D tisk milovat

Když budete moci malé holčičce vytisknout její vlastní domeček pro panenky včetně nábytku nebo když klukovi vytisknete rytířský štít. Maminka ocení kryty žaluzií, které rády praskají, ale nedají se sehnat. Tatínek zase ocení organizéry pro své nářadí. Využití je opravdu široké. Neváhejte se na nás obrátit a my Vám poradíme, jak s 3D tiskem začít a využít ho ve svém životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *