Moderní technologie u komunitních center

Moderní technologie u komunitních center

Ve spolupráci s partnerem jsme se rozhodli využít moderní technologie a připravit projekt bezbariérových komunitních center. Snažíme se do projektu zahrnout co největší množství technologií a speciálního vybavení.

Zelená střecha na komunitních centrech

Víme, že budou vyšší pořizovací náklady na vytvoření zelené střechy. Ale důležitější pro nás je komfort pobytu v takové budově. Nespornou výhodou této technologie je v zimě lepší izolace a v létě zajištění toho, že budova se tolik neohřívá a z části nahrazuje klimatizaci.

Chceme využít i oblast solární energie. Co největší soběstačnost budovy a co nejnižší náklady na energie, jsou pro nás prioritou. Snažíme se zajistit partnery, kteří ideálně spojí tyto technologie v jedno. Propojení fotovoltaiky, rekuperace, vytápění i klimatizace. Již se nějaké spolupráce rýsují a postupně Vás s nimi budeme seznamovat.

Snažíme se zajistit v centrech plnou bezbariérovost, možnost využití celého prostoru včetně zahrady a díky vybavení motivace vylepšit i vlastní domácí zázemí.

Život s minimální potřebou asistence pro handicapované není odtržení od ostatních. Je to zjednodušení života, zlepšení psychiky i chuti znovu se zapojit do plnohodnotného života.

Nezapomínáme na speciální vybavení center. Chceme dát handicapovaným možnost co nejjednodušeji využívat možnosti domu a zároveň se inspirovat pro vybavení vlastního bydlení.

Speciální tělocvična na bázi TRX systémů a jiné vychytávky

Díky zkušenostem a komunikaci s handicapovanými neustále vymýšlíme další vylepšení center.

  • Speciální vany s dvířky pro koupání handicapovaných bez nutnosti asistence.
  • Tělocvična na bázi závěsných systémů TRX. Vozíčkáři mohou s pomocí rukou sami cvičit.
  • Speciální nábytek ala Páter Noster. Chcete nábytek až do stropu, ale dosáhnout na věci z vozíčku?

Budeme rádi, když nám napíšete další moderní technologie, které Vám usnadňují život. Každý nápad je potřebný. My o nich budeme informovat ty, kterým tyto nápady pomohou na našem webu www.abethandicap.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *