Energie a technologie

vznik soběstačných domů nebo energeticky úsporných

Chceme podporovat informovanost v oblasti snižování energetických nároků u bydlení. Využití moderních technologií v oblasti fotovoltaiky, zelených střech, rekuperace a moderních způsobů vytápění. Existuje již mnoho technologií, které nejsou úplně známé veřejnosti.

Energeticky soběstačné domy

Díky nadšencům vznikly již první projekty, které umožňují bydlení s minimální nebo žádnou nutností na připojení k sítím ať už elektrickým, vodovodním ale i odpadním.

  • plná soběstačnost domu na bázi fotovoltaiky a ukládání nevyužité elektrické energie
  • využití zelených střech z důvodu ochlazování domu v létě a snižování tepelných ztrát v zimě
  • propojení moderních technologií do jednoho systému, jednoduchost ovládání domu

Vyšší vstupní náklady ale nízké spotřeby energií

Hlavní pointou využití moderních technologií je za účelem co nejnižších nákladů na chod domů a s tím spojené ekologické aspekty. Každý určitě ocení, když mu na domě technologie umožní minimální náklady na energie. Vyšší vstupní náklady jsou očekávané, ale dnes již existují společnosti, které pomohou řešit tyto náklady i zajímavými dotačními tituly, které oceňují šetření přírody. Postupně Vás v sekci Novinek budeme seznamovat s konkrétními projekty.


Adresa

České Budějovice

GPS

48.9747357, 14.474285


Zajímají Vás podobné projekty?

Potom nás neváhejte kontaktovat. Navrhujte další možnosti pomoci zdravotně postiženým nebo sociálně slabým rodinám. Přivítáme i informace o moderních technologiích.