Práce pro handicapované

pomáháme zajistit pracovní vybavení pro handicapované

Naším hlavním cílem je zajištění práce pro handicapované. Chceme umožnit osobám, které mají nějaké zdravotní omezení, aby se zapojili do společnosti. Díky spolupráci s národními společnostmi vytváříme pracovní prostředí a pozice pro takovéto osoby. Prostřednictvím našich projektů umožňujeme dosáhnout vlastní pílí a pracovitostí plné integrace do pracovního procesu a společnosti. Nejedná se tedy o slepou podporu spočívající jednoduše ve výběru peněž a jejich předání dotyčnému. Jedna každá koruna je zasloužená a vyvážená nějakou činností nebo kvalitním výrobkem.

Správný výběr pracovních příležitostí

Naši dobrovolníci mají dlouholeté zkušenosti se zaměstnáváním osob se zdravotním znevýhodněním. Uvědomují si, jaké jsou možnosti s ohledem na časovou náročnost práce, pracovní prostředí nebo vybavení k práci vhodné. Se správnou motivací a zaškolením jsou vhodné tyto práce

  • práce účetního, již s tříměsíční rekvalifikací je možno stát se pomocným účetním
  • tvůrce webových prezentací, dnešní technologie umožnují rychle se naučit jednoduché stránky
  • 3D tiskař, i z domova je schopen pracovník vytvářet výjimečné reklamní předměty a jiné výrobky
  • grafik, mezi handicapovanými je mnoho kreativních grafiků, stačí jim jen zajistit práci
  • takto bychom našli mnoho zajímavých pracovních příležitostí.

Pomoc se získáním pracovních nástrojů

Je mnoho prací, které se dají dělat na zkrácený úvazek, z domova a najít vhodné symbiózu mezi pracovním nasazením a konkrétním handicapem. Mnozí ale takové práce nemohou dělat kvůli absenci vybavení. Chceme pomoci se získáním notebooků pro potencionální účetní, 3D tiskárny pro ty, které zaujala tato technologie. Naše nezisková organizace se bude snažit najít financování vybavení a zároveň se postará o propojení pracovníka a klienta (zadavatele práce).

Jste handicapovaní a chcete pracovat?

Pokud máte chuť se zapojit do pracovního procesu, stačí nás kontaktovat, popsat nám Vaše zdravotní omezení a jaká práce by Vás bavila. My se pokusíme udělat vše pro to, aby Vaše nadšení bylo využito ke konkrétní práci.

Chcete pomoci s pracovním vybavením?

Uvítáme každého, kdo bude chtít pomoci se zajištěním pracovních prostředků, které handicapovaným umožní pracovat. Ideální bude, když se najdou přímo ti, kteří by rádi využili práce těchto lidí, třeba pro tvorbu účetnictví, výrobu reklamních předmětů a pod. Budoucí zaměstnavatel určitě rád zajistí třeba notebook pro svého handicapovaného účetního. My Vám pomůžeme najít vhodného kandidáta.

 


Adresa

Jihlava

GPS

49.396064, 15.5903065


Zajímají Vás podobné projekty?

Potom nás neváhejte kontaktovat. Navrhujte další možnosti pomoci zdravotně postiženým nebo sociálně slabým rodinám. Přivítáme i informace o moderních technologiích.