Centra pro handicapované

informační a relaxační centra pro handicapované

V roce 2019 jsme se rozhodli se strategickým partnerem zrealizovat projekt výstavby regionálních komunitních center pro handicapované. Mělo by se jednat o domy, ve kterých je správcem handicapovaná osoba. Aby mohl žít s co nejmenší nutností asistence, dům je plně bezbariérový a vybavený speciálními věcmi, které jim ulehčí život.

Speciální vybavení v domech

Jsou to například vany s dvířky na koupání bez asistence, myčky na vozík, speciální nábytek ala Páter Noster nebo tělocvična na bázi závěsných TRX systémů. Pokud se podaří získat dostatečný počet prostředků, naším snem by byl  i robotický skelet, který by umožňoval vozíčkářům rehabilitaci ve vodě, která je pro ně asi nejúčinnější metodou regenerace svalstva.

Úkoly komunitních center

Tato komunitní centra by neměla být jen místem, kde se mohou handicapovaní setkávat a udržovat tak sociální začlenění. Chtěli bychom, aby v centru mohli lidé sportovat, inspirovat se ve vylepšení vlastního bydlení, získávat informace o možnosti práce, existence bezbariérových služeb. V podstatě tedy komplexní informační a relaxační centrum.

Uvítáme každou pomoc

Aby mohlo vzniknout co nejvíce těchto center, budeme rádi za každou pomoc. Dobrovolníci na stavby těchto domů, dárci stavebního materiálu, ale lze i konkrétní finanční dary. Na účet 2201974740/2010 můžete zaslat jakoukoliv výši pomoci. I malý dar pomůže. Do poznámky napište KOMUNITA a název okresu, ve kterém centrum chcete podpořit. Předem všem moc děkujeme.


Adresa

Benešov

GPS

49.7818921, 14.6869121


Zajímají Vás podobné projekty?

Potom nás neváhejte kontaktovat. Navrhujte další možnosti pomoci zdravotně postiženým nebo sociálně slabým rodinám. Přivítáme i informace o moderních technologiích.